W celu otrzymania wyceny osuszania lub zamówienia oględzin po zalaniu, proszę kontaktować się na: tel. 669143180 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyceny dotyczą usług związanych z dbałością o prawidłowe parametry wilgotnościowe substancji budynków oraz o prawidłowy mikroklimat panujący w pomieszczeniach.

UWAGA! Poniże ceny stanowią jedynie orientacyjne wyceny usług i nie są ofertą w rozumieniu Kodeksu Handlowego. Wszelki kosztorysy są tworzone indywidualnie na podstawie oględzin oraz pomiarów.

Kosztorysujemy następujące usługi:

 1. Osuszanie domów, mieszkań i firm po szkodach wodnych- zalaniu, pożarze oraz inne.
 2. Naprawa hydroizolacji wtórnych pionowych i poziomych.
 3. Odgrzybianie, dezynfekcja i ozonowanie budynków.
 4. Termowizja w tym wykrywanie mostków termicznych i wycieków
 5. Pomiary klimatyczne pomieszczeń i pomiary wilgotności materiałów w tym CM.
 6. Lokalizacja wycieków z  instalacji wodnych CO, CWU, ogrzewanie podłogowe.
 7. Opinie do problemów i sporów związanych z wilgocią grzybami i mostkami termicznymi.

Wyceny powyższych usług możemy wykonać na kilka sposobów:

 1. Wycena zryczałtowana z opisem na protokole.
 2. Profesjonalne Kosztorysowanie w Katalogach Nakładów Rzeczowych KNR.

Wycena profesjonalna w Katalogach Nakładów Rzeczowych KNR, wykonywana jest głównie wówczas gdy usługi opłacane są z Polisy Ubezpieczeniowej lub prace wykonywane są dla Instytucji Państwowych. KNR uwzględnia średnie ceny krajowe z danego kwartału, więc taka wycena jest wytyczną prawidłowego kosztorysowania dla Towarzystw Ubezpieczeniowych. W kosztorysowaniu KNR nic nie dzieje się przypadkowo i nie podlega ryczałtowi uznaniowemu. Pod uwagę brane są wszelkie czynniki związane z wykonywaną usługą. Jest to oczywiście praca Człowieka, praca sprzętu, zużycie materiału. Uwzględnia się to wszyto w tak zwanych czynnikach RMS czyli Robocizna, Materiały, Sprzęt. Kosztorysy sporządzone na Katalogach Nakładów Rzeczowych są również silniejszym materiałem dowodowym na okoliczność wykonania usługi, również potencjalnych sprawach Sądowych.

Tak zwana wycena zwykła czyli zryczałtowana kwota usługi, jest w pewnym stopniu uznaniowa. Bazuje ona głównie na uśrednionych cenach usług oraz cenach materiałów i urządzeń, w danym mieście lub województwie. Przykładem może być wycena usługi osuszania w odniesieniu do ceny wypożyczenia osuszacza w wypożyczalni. Cena za jedną dobę wypożyczenia osuszacza to średnio 60 zł. Jeśli do osuszania mieszkania będziemy potrzebować 3 osuszaczy i pracować będą one 14 dni, to koszt wstępny samego osuszania będzie wynosił 2520 zł. Do tego należy doliczyć koszty dowozu i wniesienia sprzętu, koszty pomiarów wilgotności w celu kontroli procesów osuszania oraz na przykład koszty odgrzybiania i ozonowania ryczałtem. Można również potargować się z naszym specjalistą, oczywiście z umiarem!

Przedstawiamy przykładowe wyceny zryczałtowane poszczególnych usług. Należy uwzględnić, że nie są to nasze wewnętrzne cenniki, a średnie cenniki obowiązujące w Polsce:

 • Kompleksowe osuszanie małego mieszkania po zalaniu od 3000 zł łącznie - praca sprzętu, obsługa, dowóz, prace pokrewne w tym pomiary wilgotności, ozonowanie itp.
 • Kompleksowe osuszanie średniego mieszkania po zalaniu od 5000 zł łącznie - praca sprzętu, obsługa, dowóz, prace pokrewne w tym pomiary wilgotności, ozonowanie itp.
 • Kompleksowe osuszanie dużego mieszkania po zalaniu od 6000 zł łącznie - praca sprzętu, obsługa, dowóz, prace pokrewne w tym pomiary wilgotności, ozonowanie itp.
 • Kompleksowe osuszanie małego domu po zalaniu od 4000 zł łącznie - praca sprzętu, obsługa, dowóz, prace pokrewne w tym pomiary wilgotności, ozonowanie itp.
 • Kompleksowe osuszanie średniego domu po zalaniu od 7000 zł łącznie - praca sprzętu, obsługa, dowóz, prace pokrewne w tym pomiary wilgotności, ozonowanie itp.
 • Kompleksowe osuszanie dużego domu po zalaniu od 9000 zł łącznie - praca sprzętu, obsługa, dowóz, prace pokrewne w tym pomiary wilgotności, ozonowanie itp.

Na powyższe wyceny mają wpływ w szczególności zastosowane technologie osuszania, powierzchnia osuszanych przegród budowlanych oraz czas osuszania. Cena kompleksowego osuszania kubaturowego z dodatkowym osuszaniem podposadzkowym, czyli osuszaniem warstw posadzki  (styropian, folia, wylewki ) będzie wyższa od samego osuszania kubaturowego. Na terenie Polski firmy osuszające stosują kilka możliwości rozliczenia osuszania podposadzkowego:

 1. Osuszanie podposadzkowe rozliczane na m2 czyli wycena za m2 osuszanej posadzki warstwowej.
 2. Osuszanie podposadzkowe rozliczane na ilość wykonanych otworów w posadzce- otwory potrzebne to podłączenia króćców pomp ssąco- tłoczących.
 3. Osuszanie podposadzkowe rozliczane w kwocie zryczałtowanej, proponowane głownie klientom nieubezpieczonym.
 4. Osuszanie podposadzkowe rozliczane w systemie rental, czyli wypożyczenia systemu do osuszania warstw izolacji na doby.

W rezultacie powyższe metody wyceny dają podobną wycenę ostateczną usługi. Obecnie najczęściej stosowaną na rynku Polskim i uwzględnianą przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe Wyceną jest rozliczenie osuszania posadzki warstwowej na metry kwadratowe:

 1. Osuszanie podposadzkowe rozliczane na m2 do 30 m2 to koszt około 5000 zł.
 2. Osuszanie podposadzkowe rozliczane na m2 do 50 m2 to koszt około 7000 zł.
 3. Osuszanie podposadzkowe rozliczane na m2 do 80 m2 to koszt około 10000 zł.
 4. Osuszanie podposadzkowe rozliczane na m2 powyżej 100 m2 to koszt od około 12000 zł.

Cennik wypożyczalni osuszaczy, nagrzewnic, wentylatorów w systemie RENTAL:

 • Cena wypożyczenia "małego" osuszacza, odwilżacza domowego około 40 zł / doba
 • Cena wypożyczenia profesjonalnego osuszacza budowlanego około 60 zł / doba
 • Cena wypożyczenia profesjonalnej, budowlanej nagrzewnicy olejowej około 40 zł / doba
 • Cena wypożyczenia profesjonalnej, budowlanej nagrzewnicy elektrycznej około 30 zł / doba

Wycena odtworzenia hydroizolacji- izolacji przeciwwodnej poziomej metodą iniekcji:

 • Grubość muru ceglanego do 50 cm, koszt wykonania iniekcji w jednym rzędzie, materiał z robocizną koszt około 350 zł.
 • Grubość muru ceglanego do 80 cm, koszt wykonania iniekcji w jednym rzędzie, materiał z robocizną koszt około 450 zł.

Cennik pomiarów wilgotności w tym pomiary elektroniczne oraz CM- metoda karbidowa z odkuwką:

 • Pomiar wilgotności- elektroniczny materiałów, murów, posadzek, drewna od 350 zł w zależności od ilości punktów pomiarowych.
 • Pomiar wilgotności- CM karbidowy posadzek od 500 zł w zależności od ilości odkuwek.
 • Koszt wykonania protokołu z pomiarów od 100 zł w zależności od czasochłonności wykonania. 

Cennik badań termowizyjnych w tym detekcja mostków termicznych i lokalizacja wycieku:

 • Analiza termowizyjna budynku w zakresie mostków termicznych, zawilgoceń, punktów rosy i przemarzania od 500 zł w zależności od czasu pracy.
 • Termowizyjna lokalizacja wycieku wody w instalacjach CO, CWU oraz ogrzewaniu podłogowym od 700 zł w zależności od czasu pracy.
 • Koszt wykonania protokołu z pomiarów od 100 zł w zależności od czasochłonności wykonania. 

Wycena odgrzybiania ścian i ozonowania pomieszczeń:

 • Ozonowanie pomieszczeń od 500 zł w zależności od kubatury i czasu pracy co wynika z rodzaju problemu- zapach, zagrożenia mikrobiologiczne. 
 • Odgrzybianie przegród budowlanych od 30 zł / m2 w zależności od powierzchni oraz zużytych materiałów i środków ochrony zdrowia BHP.

Pełna lokalizacja wycieku metodami mieszanymi w zależności od potrzeb:

 • Detekcja wycieku wody w instalacjach CO, CWU oraz ogrzewaniu podłogowym od 1500 zł w zależności od czasu pracy i zastosowanych metod- termowizja, lokalizacja zawilgoceń, geofon, próby znacznikowe- barwnikowe, próby ciśnieniowe, gaz znacznikowy.
 • Docelowy koszt lokalizacji wycieku z protokołem dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego może sięgać około 3500 zł. Nie jest to nasza wycena indywidualna, tylko akceptowana przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe, opłata za prace związane z wykryciem przyczyny zalania.

Opinie budowlane w zakresie zawilgocenia i zagrzybienia konstrukcji budowlanej do spraw spornych z dokumentacją:

 • Pomiary wilgotności, punkt rosy- obszary zagrożone pleśnią budowlaną, mostki termiczne, opinia z protokołem od 1000 zł.

UWAGA! Należy mieć na uwadze, że poszczególne firmy na rynku toczą batalie marketingowe o klienta. Często są to nieuczciwe praktyki:

 • Przykładem może być marketingowa gra słowna: "w ofercie mamy osuszacz od 25 zł / doba". Klient często nie wie, że za 25 zł / doba otrzyma jedynie odwilżacz nadający się do osuszanie prania w łazience, a nie profesjonalny osuszacz budowlany do osuszenia murów. 
 • Drugi ważny przykład to fakt, że sami klienci często kierują się w doborze sprzętu najniższą ceną. Jest to bardzo złudna metoda, ponieważ obliczenia matematyczne dają w tym przypadku niekorzystny wynik dla klienta! Należy pamiętać, że cena wypożyczenia osuszacza wiąże się ściśle z jego wydajnością. Dla przykładu osuszacz za 30 zł / doba będzie na tyle "słaby", że będzie osuszał kilkadziesiąt m2 w około 21 doby. Natomiast wysoko wydajny osuszacz za 60 zł doba będzie osuszał tą samą powierzchnię w 10 dni. Rachunek końcowy jest prosty: 30 zł x 21 doby= 630 zł, a 60 zł x 10 doby= 600 zł. Wychodzi nieco taniej lub podobnie. Przy większych powierzchniach i większej ilości osuszaczy korzyć dla klienta będzie jeszcze większa! Przypominamy również, że będziemy osuszać krócej, więc prace remontowe można będzie przyspieszyć. Zużyjemy dobowo mniej prądu no i co najważniejsze w przypadku zamieszkałych domów, nie będziemy musieli się męczyć z hałasem osuszacza dłużej niż to konieczne!

Chcesz dowiedzieć się dokładnie ile kosztuje osuszanie oraz pokrewne usługi? Dopytaj naszego Specjalistę w Twojej okolicy!

Należy zaznaczyć, że każda wycena jest indywidulana i zależy od wielu czynników. Proszę umówić się na oględziny ze specjalistą z Polskiej Grupy Osuszającej.

USŁUGI OSUSZANIA BUDYNKÓW

Osuszamy budynki, stropy oraz warstwy izolacyjne posadzki metodą kubaturową oraz podposadzkową

WYPOŻYCZALNIA OSUSZACZY

Prowadzimy wypożyczalnię profesjonalnego sprzętu osuszającego oraz osuszamy z wilgoci technologicznej

USŁUGA LOKALIZACJI WYCIEKU

Wykrywanie i detekcja wycieku
Lokalizujemy nieszczelności w instalacjach sanitarnych i wodno-kanalizacyjnych wewnątrz budynków oraz mieszkań.

POMIARY WILGOTNOŚCI

Wykonujemy pomiary wilgotności materiałów oraz pomieszczeń wraz z pełną dokumentacją

AERCUBE AERIAL osuszanie podposadzkowe

IZOLACJE PRZECIWWODNE

Wykonujemy skuteczne izolacje przeciwwodne pionowe oraz poziome metodą iniekcji

TERMOWIZJA BUDYNKÓW

Analiza termowizyjna budynku
Kamera termowizyjna pomoże nam zlokalizować mostki termiczne oraz wycieki

CORROVENTA osuszanie podposadzkowe

Wypożyczalnia osuszaczy powietrza Polska

Zapraszamy na Konferencję "Aspekty prawne w osuszaniu i restytucji budynków po szkodach wodnych"
Twój dom, mieszkanie czy miejsce pracy mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi.

EKSPERCI OD OSUSZANIA BUDYNKÓW

Polska Grupa Osuszająca to Partnerska sieć firm związanych z osuszaniem i odgrzybianiem budynków. Każdy oddział reprezentowany jest przez przedstawiciela Grupy, który jest przeszkolonym specjalistą z doświadczeniem w branży osuszania. Profesjonalnie wspieramy poszkodowanych klientów, likwidując szkody wodne przy pomocy taki nowoczesnych technologii jak osuszanie podposadzkowe.  Kompleksowo Osuszamy mieszkania i domy po zalaniu. W oddziałach naszej Grupy znajdziecie Państwo wypożyczalnie osuszaczy oraz inne urządzenia związane z osuszaniem i odgrzybianiem budynków. Nasi specjaliści chętnie pomogą Państwu zdiagnozować problem za pomocą urządzeń pomiarowych w tym higrometrów oraz kamer termowizyjnych. 

Woda jest też główną przyczyną powstawania pleśni i grzybów budowlanych. Wilgoć może mieć wpływ na nasze zdrowe oraz powodować choroby z rakiem włącznie. Wobec tego wspólnie z producentami oraz innymi podmiotami aktywnie promującymi zdrowe życie w zdrowym otoczeniu, promujemy produkty oraz usługi związane z wytworzeniem prawidłowego mikroklimatu w naszym otoczeniu.

Polska Grupa Osuszająca współpracuje z producentami sprzętu osuszającego, pomiarowego oraz z producentami chemii do odgrzybiania i tworzenia izolacji przeciwwilgociowych. Stałe podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowej wiedzy w dziedzinie osuszania oraz odgrzybiania budynków powoduje, że jesteśmy w stanie udzielić Państwu profesjonalnej pomocy.

Polska Grupa Osuszająca jest Partnerem Strategicznym wielu producentów z branży osuszania, hydroizolacji i renowacji budynków oraz producentów technik pomiarowych. Tworzymy również kooperacje partnerskie z innymi podmiotami z branży osuszania. Są to między innymi najlepsi producenci osuszaczy w tym DANTHERM, AERIAL, MASTER, CORROVENTA, TROTEC oraz producenci izolacji przeciwwodnych w tym REMMERS i  SkamoWall jako producent systemów regulujących wilgoć.

POZNAJ NASZEGO PARTNERA Z WROCŁAWIA

KOSZTORYSUJEMY W KATALOGACH NAKŁADÓW RZECZOWYCH

Wykonujemy kosztorysy po szkodach wodnych na osuszanie oraz inne kosztorysy budowlane
Program do kosztorysowania Kobra, jako pierwszy w kraju program w pełni obsługuje metodę kalkulacji szczegółowej podanej w „Powszechnych standardach kosztorysowania” (wg „formuły ceny jednostkowej zmodyfikowanej”) opublikowanej przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Komitet Ekonomiki Budownictwa, wydawnictwo: WACETOB Warszawa, wyd. I 2015 rok.
STOWARZYSZENIE KOSZTORYSANTÓW BUDOWLANYCH / ORGBUD SERWIS KNR 9-36 KOBRA OPTIMA

W szeregach Polskiej Grupy Osuszającej znajdziecie Państwo również specjalistów od osuszania i kosztorysowania szkód wodnych, którzy są Członkami Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych- SKB.

Stowarzyszenie Kosztorysantów Budowlanych (SKB)  jest wieloletnią organizacją, która zrzesza i kształci już drugie pokolenie kosztorysantów, a przede wszystkim podnosi kwalifikacje i umiejętności swoich członków stanowiąc dla nich silne zaplecze i oparcie edukacyjne niezbędne w praktyce kosztorysanta.

Doradzaliśmy merytorycznie firmie ORGBUD-SERWIS przy tworzeniu nowego KNR na kosztorysowanie osuszania budynków. Nowy katalog umożliwia kosztorysowanie przy wskazaniu konkretnej technologii producenta urządzeń osuszających. 

 

ORGBUD-SERWIS jako producent oprogramowania KOBRA-OPTIMA do kosztorysowania KNR, jest Partnerem strategicznym Polskiej Grupy Osuszającej. Wspólnie stworzyliśmy nowy Katalog Nakładów Rzeczowych 9-36 na potrzeby kosztorysowania procesów osuszania budynków. Powstanie nowego KNR wspierali również producenci sprzętu osuszającego w tym DANTHERM, AERIAL, MASTER, CORROVENTA, TROTEC. 

WYSZUKAJ FIRMĘ OSZAJĄCĄ W POLSCE

Ile kosztuje osuszanie lub wypożyczenie osuszacza?

Osuszanie podposadzkowe od
PLN 150 m2
osuszanie warstw izolacji posadzki metoda ssąca / tłocząca
Wypożyczenie osuszaczy od
PLN 50 DOBA
osuszacze kondensacyjne / cena zależna od wydajności
Hydroizolacje poziome iniekcyjne od
PLN 350 mb
mur ceglany / cena zależna od grubości muru
Ozonowanie pomieszczeń od
PLN 400 mieszkanie
cena zależna jest od kubatury pomieszczeń / przyczyny problemu
Analiza termowizyjna budynku od
PLN 450 dom
wycena zależna od zakresu termowizji / mostki termiczne / wycieki
Pomiary wilgotności elektroniczne od
PLN 150 mieszkanie
cena zależna od powierzchni oraz ilości punktów pomiarowych
Pomiar wilgotności CM / Karbidowy od
PLN 350 posadzka
cena zależna od powierzchni oraz ilości wykonanych odkuwek
Wynajem klimatyzerów mobilnych
PLN 150 DOBA
cena zależna od mocy oraz czasu wynajmu
Bez osuszaczy MASTER nie usuniemy skutecznie oraz prawidłowo wilgoci z budynku!
Konstrukcja budynku w tym mury i posadzki mogą być narażone na działanie negatywnego naporu wody.
Konsekwencją pękniętej rury jest naprawa instalacji oraz potrzeba osuszania mieszkania.
Z całą pewnością można stwierdzić, że głównym powodem powstawania grzyba budowlanego jest wilgoć.

Polskie Stowarzyszenie Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków

Jesteśmy Partnerem Polskiego Stowarzyszenia Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków w zakresie wspólnego budowania świadomości związanej z potrzebą osuszania i odgrzybiania budynków. Wspólnie walczymy z tak zwanym Syndromem Chorego Budynku i wspólnie tworzymy standardy osuszania. Wielu Partnerów sieci franczyzowej Polska Grupa Osuszająca jest Członkami Stowarzyszenia.

NASZE USŁUGI

NASZE PŁATNOŚCI WSPIERA KRAJOWY INSTYTUT PRAWA GOSPODARCZEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
Która metoda osuszania warstw izolacji posadzki jest najskuteczniejsza?
Konstrukcja budynku w tym mury i posadzki mogą być narażone na działanie negatywnego naporu wody.