Zapraszamy do zakupu nowego Katalog Nakładów Rzeczowych KNR 9-36

Cena katalogu KNR 9-36:

 • 65,00 zł /netto/ + 5% VAT (wersja PDF)
 • 65,00 zł /netto/ + 23% VAT dla programu KOBRA OPTIMA

Kontakt w sprawie zakupu oraz zapytań: tel. 669143180 / tel. 512302227

Firma ORGBUD-SERWIS, wspólnie z firmą DANTHERM, TROTEC oraz CORROVENTA opracowała Katalog nakładów rzeczowych KNR 9-36 „Osuszanie budynków w technologii Master, Aerial, Trotec, Corroventa”. Przywołane w katalogu technologie osuszania pozwolą każdemu kosztorysantowi opracować wiarygodną wycenę dla potrzeb likwidacji powstałych szkód. Z katalogu skorzystać mogą zarówno towarzystwa ubezpieczeniowe, likwidatorzy szkód, jak również firmy świadczące usługi osuszania. Katalog będzie przydatny również do wyceny kosztów usuwania wilgoci technologicznej remontowanych oraz nowo powstałych obiektów.

KNR 9-36 „Osuszanie budynków w technologii Master, Aerial, Trotec, Corroventa” umożliwia sporządzenie kosztorysów szczegółowych, wymaganych przez towarzystwa ubezpieczeniowe dla rozliczenia prac pozalaniowych. W katalogu zawarto normy ilościowe nakładów robocizny, jednostek sprzętowych oraz materiałów niezbędne do skalkulowania kosztów wykonania osuszania.

Katalog „Osuszanie budynków w technologii Master, Aerial, Trotec, Corroventa” składa się z 94 tabel ujętych w dziewięciu rozdziałach podzielonych na:

Rozdział 1 - prace przygotowawcze i lokalizacja nieszczelności,

Rozdział 2 - prace przygotowawcze do osuszania - roboty rozbiórkowe,

Rozdział 3 - dezynfekcja obiektów za pomocą ozonowania oraz metodą natrysku i mycia,

Rozdział 4 - osuszanie obiektu po zalaniu oraz z wilgoci budowlanej w technologii MASTER/AERIAL,

Rozdział 5 - osuszanie posadzek i stropów w technologii AERIAL

Rozdział 6 - osuszanie obiektu po zalaniu oraz z wilgoci budowlanej w technologii TROTEC,

Rozdział 7 - osuszanie posadzek i stropów w technologii TROTEC

Rozdział 8 - osuszanie obiektu po zalaniu oraz z wilgoci budowlanej w technologii CORROVENTA,

Rozdział 9 - osuszanie posadzek i stropów w technologii CORROVENTA

 Udogodnieniem dla kosztorysantów jest możliwość skalkulowania lokalizacji nieszczelności, przez:

 • sprawdzenie ciśnieniowe szczelności instalacji grzewczej lub wodociągowej
 • sprawdzenie gazem znacznikowym szczelności instalacji grzewczej lub wodociągowej,
 • sprawdzenie próbą barwnikową lub fluorescencyjną szczelności instalacji kanalizacyjnej,
 • sprawdzenie przy użyciu kamery inspekcyjnej szczelności instalacji kanalizacyjnej,
 • sprawdzenie kamerą termowizyjną szczelności instalacji grzewczej lub wodociągowej,
 • sprawdzenie metodą akustyczną (geofonem) szczelności instalacji grzewczej lub wodociągowej.

Lokalizacja nieszczelności poprzedzona może zostać przez kalkulację czynności przygotowawczych polegających na:

 • zamknięciu zaworów podejścia pod baterie, pralki, zmywarki, piec gazowy, zasobnik wody,
 • spuszczeniu wody oraz ponownym napełnieniu instalacji grzewczej oraz wodociągowej,
 • odłączenie oraz ponowne podłączenie syfonu w umywalce,
 • odłączenie oraz ponowne podłączenie kabiny prysznicowej wraz z brodzikiem i syfonem,
 • odłączenie oraz ponowne podłączenie ustępu

W zakresie dezynfekcji KNR 9-36 pozwala na przeprowadzenie kalkulacji ozonowania i  dezynfekcji powierzchni metodą natrysku oraz mycia.

Proces osuszania kubaturowego w technologii MASTER oraz AERIAL został opisany w rozdziale czwartym, w technologii TROTEC w rozdziale szóstym, a w technologii CORROVENTA w rozdziale ósmym. W rozdziałach wyszczególniono osuszanie w podziale na jedno oraz dwa i więcej pomieszczeń, przy użyciu osuszacza kondensacyjnego oraz adsorpcyjnego. Nowością jest możliwość dokonania wyceny wykorzystania w osuszaniu nagrzewnic elektrycznych, promienników podczerwieni oraz nagrzewnic olejowych. W katalogu znalazła się pozycja uwzględniająca wykorzystanie klimatyzatora w celu uzyskania wymaganej temperatury technologicznej procesu osuszania. KNR 9-36 pozwala również na wycenę zdalnego monitorowania procesu osuszania.

Rozdział piąty zawiera pozycje katalogowe dla osuszania posadzek i stropów w technologii AERIAL, siódmy w technologii TROTEC a dziewiąty w technologii CORROVENTA. W tablicach przywołano czynności obejmujące odsysanie zalegającej wody z warstw izolacji poziomej. Umożliwiono wycenę osuszania warstw izolacyjnych i jastrychu poprzez odwierty z góry oraz osuszanie warstw izolacyjnych i stropu poprzez odwierty od spodu. W katalogu zawarto normatywy umożliwiające kalkulację osuszania przegród budowlanych, przestrzeni zamkniętych pionowych, poziomych oraz skośnych z płyt gipsowo-kartonowych, (przez wykonanie odwiertów) oraz osuszanie dachów płaskich (przez odwierty z góry), z użyciem osuszacza warstw izolacyjnych.

Nowo opracowany KNR 9-36 uwzględniający osuszanie budynków w technologii Master, Aerial, Trotec, Corroventa będzie doskonałym narzędziem do profesjonalnego skalkulowania prac związanych z procesem osuszania obiektów po zalaniu.

Katalog 9-36 jest już dostępny w programie KOBRA OPTIMA.

W najbliższym czasie również inne systemy kosztorysowe będą zawierały ten katalog.

USŁUGI OSUSZANIA BUDYNKÓW

Osuszamy budynki, stropy oraz warstwy izolacyjne posadzki metodą kubaturową oraz podposadzkową

WYPOŻYCZALNIA OSUSZACZY

Prowadzimy wypożyczalnię profesjonalnego sprzętu osuszającego oraz osuszamy z wilgoci technologicznej

USŁUGA LOKALIZACJI WYCIEKU

Wykrywanie i detekcja wycieku
Lokalizujemy nieszczelności w instalacjach sanitarnych i wodno-kanalizacyjnych wewnątrz budynków oraz mieszkań.

POMIARY WILGOTNOŚCI

Wykonujemy pomiary wilgotności materiałów oraz pomieszczeń wraz z pełną dokumentacją

AERCUBE AERIAL osuszanie podposadzkowe

IZOLACJE PRZECIWWODNE

Wykonujemy skuteczne izolacje przeciwwodne pionowe oraz poziome metodą iniekcji

TERMOWIZJA BUDYNKÓW

Analiza termowizyjna budynku
Kamera termowizyjna pomoże nam zlokalizować mostki termiczne oraz wycieki

CORROVENTA osuszanie podposadzkowe

Wypożyczalnia osuszaczy powietrza Polska

Zapraszamy na Konferencję "Aspekty prawne w osuszaniu i restytucji budynków po szkodach wodnych"
Twój dom, mieszkanie czy miejsce pracy mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi.

EKSPERCI OD OSUSZANIA BUDYNKÓW

Polska Grupa Osuszająca to Partnerska sieć firm związanych z osuszaniem i odgrzybianiem budynków. Każdy oddział reprezentowany jest przez przedstawiciela Grupy, który jest przeszkolonym specjalistą z doświadczeniem w branży osuszania. Profesjonalnie wspieramy poszkodowanych klientów, likwidując szkody wodne przy pomocy taki nowoczesnych technologii jak osuszanie podposadzkowe.  Kompleksowo Osuszamy mieszkania i domy po zalaniu. W oddziałach naszej Grupy znajdziecie Państwo wypożyczalnie osuszaczy oraz inne urządzenia związane z osuszaniem i odgrzybianiem budynków. Nasi specjaliści chętnie pomogą Państwu zdiagnozować problem za pomocą urządzeń pomiarowych w tym higrometrów oraz kamer termowizyjnych. 

Woda jest też główną przyczyną powstawania pleśni i grzybów budowlanych. Wilgoć może mieć wpływ na nasze zdrowe oraz powodować choroby z rakiem włącznie. Wobec tego wspólnie z producentami oraz innymi podmiotami aktywnie promującymi zdrowe życie w zdrowym otoczeniu, promujemy produkty oraz usługi związane z wytworzeniem prawidłowego mikroklimatu w naszym otoczeniu.

Polska Grupa Osuszająca współpracuje z producentami sprzętu osuszającego, pomiarowego oraz z producentami chemii do odgrzybiania i tworzenia izolacji przeciwwilgociowych. Stałe podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowej wiedzy w dziedzinie osuszania oraz odgrzybiania budynków powoduje, że jesteśmy w stanie udzielić Państwu profesjonalnej pomocy.

Polska Grupa Osuszająca jest Partnerem Strategicznym wielu producentów z branży osuszania, hydroizolacji i renowacji budynków oraz producentów technik pomiarowych. Tworzymy również kooperacje partnerskie z innymi podmiotami z branży osuszania. Są to między innymi najlepsi producenci osuszaczy w tym DANTHERM, AERIAL, MASTER, CORROVENTA, TROTEC oraz producenci izolacji przeciwwodnych w tym REMMERS i  SkamoWall jako producent systemów regulujących wilgoć.

POZNAJ NASZEGO PARTNERA Z WROCŁAWIA

KOSZTORYSUJEMY W KATALOGACH NAKŁADÓW RZECZOWYCH

Wykonujemy kosztorysy po szkodach wodnych na osuszanie oraz inne kosztorysy budowlane
Program do kosztorysowania Kobra, jako pierwszy w kraju program w pełni obsługuje metodę kalkulacji szczegółowej podanej w „Powszechnych standardach kosztorysowania” (wg „formuły ceny jednostkowej zmodyfikowanej”) opublikowanej przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Komitet Ekonomiki Budownictwa, wydawnictwo: WACETOB Warszawa, wyd. I 2015 rok.
STOWARZYSZENIE KOSZTORYSANTÓW BUDOWLANYCH / ORGBUD SERWIS KNR 9-36 KOBRA OPTIMA

W szeregach Polskiej Grupy Osuszającej znajdziecie Państwo również specjalistów od osuszania i kosztorysowania szkód wodnych, którzy są Członkami Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych- SKB.

Stowarzyszenie Kosztorysantów Budowlanych (SKB)  jest wieloletnią organizacją, która zrzesza i kształci już drugie pokolenie kosztorysantów, a przede wszystkim podnosi kwalifikacje i umiejętności swoich członków stanowiąc dla nich silne zaplecze i oparcie edukacyjne niezbędne w praktyce kosztorysanta.

Doradzaliśmy merytorycznie firmie ORGBUD-SERWIS przy tworzeniu nowego KNR na kosztorysowanie osuszania budynków. Nowy katalog umożliwia kosztorysowanie przy wskazaniu konkretnej technologii producenta urządzeń osuszających. 

 

ORGBUD-SERWIS jako producent oprogramowania KOBRA-OPTIMA do kosztorysowania KNR, jest Partnerem strategicznym Polskiej Grupy Osuszającej. Wspólnie stworzyliśmy nowy Katalog Nakładów Rzeczowych 9-36 na potrzeby kosztorysowania procesów osuszania budynków. Powstanie nowego KNR wspierali również producenci sprzętu osuszającego w tym DANTHERM, AERIAL, MASTER, CORROVENTA, TROTEC. 

WYSZUKAJ FIRMĘ OSZAJĄCĄ W POLSCE

Ile kosztuje osuszanie lub wypożyczenie osuszacza?

Osuszanie podposadzkowe od
PLN 150 m2
osuszanie warstw izolacji posadzki metoda ssąca / tłocząca
Wypożyczenie osuszaczy od
PLN 50 DOBA
osuszacze kondensacyjne / cena zależna od wydajności
Hydroizolacje poziome iniekcyjne od
PLN 350 mb
mur ceglany / cena zależna od grubości muru
Ozonowanie pomieszczeń od
PLN 400 mieszkanie
cena zależna jest od kubatury pomieszczeń / przyczyny problemu
Analiza termowizyjna budynku od
PLN 450 dom
wycena zależna od zakresu termowizji / mostki termiczne / wycieki
Pomiary wilgotności elektroniczne od
PLN 150 mieszkanie
cena zależna od powierzchni oraz ilości punktów pomiarowych
Pomiar wilgotności CM / Karbidowy od
PLN 350 posadzka
cena zależna od powierzchni oraz ilości wykonanych odkuwek
Wynajem klimatyzerów mobilnych
PLN 150 DOBA
cena zależna od mocy oraz czasu wynajmu
Bez osuszaczy MASTER nie usuniemy skutecznie oraz prawidłowo wilgoci z budynku!
Konstrukcja budynku w tym mury i posadzki mogą być narażone na działanie negatywnego naporu wody.
Konsekwencją pękniętej rury jest naprawa instalacji oraz potrzeba osuszania mieszkania.
Z całą pewnością można stwierdzić, że głównym powodem powstawania grzyba budowlanego jest wilgoć.

Polskie Stowarzyszenie Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków

Jesteśmy Partnerem Polskiego Stowarzyszenia Technologów Osuszania i Przeciwdziałania Korozji Budynków w zakresie wspólnego budowania świadomości związanej z potrzebą osuszania i odgrzybiania budynków. Wspólnie walczymy z tak zwanym Syndromem Chorego Budynku i wspólnie tworzymy standardy osuszania. Wielu Partnerów sieci franczyzowej Polska Grupa Osuszająca jest Członkami Stowarzyszenia.

NASZE USŁUGI

NASZE PŁATNOŚCI WSPIERA KRAJOWY INSTYTUT PRAWA GOSPODARCZEGO
OPINIE NASZYCH KLIENTÓW
Która metoda osuszania warstw izolacji posadzki jest najskuteczniejsza?
Konstrukcja budynku w tym mury i posadzki mogą być narażone na działanie negatywnego naporu wody.